O nás

 

Lanové Veselí – navštivte vodní svět!

Vícegenerační lanové centrum ve Veselí nad Moravou bylo otevřeno v červnu 2023. Nachází se v atraktivní lokalitě v přímé blízkosti přístavu Baťova kanálu, městského koupaliště, skateparku a zámeckého parku.

Lanové centrum je moderním 3D bludištěm, jehož dominantou je vyhlídková věž ve tvaru majáku. Návštěvníci u nás naleznou vysoké domečky válcového tvaru, z nichž vybíhají lávky chráněné sítěmi. Zábavné překážky mezi lávkami symbolizují vodní svět – proběhnout se můžete skrze lekníny, rybí hejno, chaluhy nebo rybářskou síť.

Právě design atrakce zapadá do celého konceptu lokality přístavu Baťova kanálu. Zábavné centrum, za jehož podobou stojí brněnský ateliér UniPark, nabízí zajímavou adrenalinovou výzvu všem věkovým generacím. Určené je pro děti od 4 let, nosnost je ale uzpůsobená i pro dospělé, kteří si mohou celou atrakci s dětmi vyzkoušet. Výstavba vícegeneračního lanového centra byla finančně podpořena dotací v rámci Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech z Ministerstva pro místní rozvoj.

Baťův kanál

Lanové centrum se nachází v těsné blízkosti přístavu Baťova kanálu – oblíbené turistické vodní cesty v délce 52 km, která byla původně otevřena v roce 1938.

V posledních letech prochází „Baťák“ výraznou modernizací, která se týká také areálu přístavu Veselí nad Moravou, v jehož blízkosti se chystá například výstavba unikátního lodního výtahu. Samotný přístav pak projde v následujících letech další revitalizací a s kapacitou 81 stání se stane největším rekreačním přístavem v České republice.