Otevíráme 30. června 2023

Vloženo: 7. 6. 2023

Ve Veselí nad Moravou, přímo v přístavu Baťova kanálu, se 30. června otevře veřejnosti nové lanové centrum. V rámci akce Hurá na prázdniny přivítá první návštěvníky ve 12 hodin a vstupné bude zdarma. Kromě lanového centra budou moci návštěvníci zavítat také na nedaleké koupaliště či na zábavné atrakce v přilehlém zámeckém parku.

Vícegenerační lanové centrum ve formě moderního 3D bludiště, nahradí stávající adrenalinový lanový komplex, který se dostal na konec své životnosti.

Dominantou nového lanového centra bude vyhlídková věž ve tvaru majáku. Návštěvníci se mohou těšit na až jedenáct metrů vysoké domečky válcového tvaru, od nichž povedou lávky chráněné sítěmi. Překážky mezi lávkami budou symbolizovat např. chaluhy, rybí hejno, bubliny, rybářskou síť nebo lekníny. Tzv. 3D bludiště bude určené pro děti od čtyř let, ale nosnost je uzpůsobená i pro dospělé. Ti si tak budou moci projít jednotlivé atrakce i se svými dětmi. Design atrakce připomínající vodní svět zapadne do celého konceptu dané lokality přístavu Baťova kanálu.

Za podobou centra stojí brněnský ateliér UniPark, který vyprojektoval i oblíbené bývalé 3D bludiště u hodonínské zoologické zahrady. „Celý tento projekt vnímáme jako další výrazné zatraktivnění nabídky služeb v přístavu ve Veselí nad Moravou, které nabídne zajímavou adrenalinovou výzvu všem věkovým generacím,“ uvedl starosta Veselí Petr Kolář. Nový areál nemá být jen další atrakcí, ale i místem k trávení volného času a společenským setkáváním. „Plánujeme například tematické dny s doprovodným programem, ať už při příležitosti prvního školního dnu nebo při hodech. Možné bude areál využívat také třeba pro narozeninové oslavy,“ přiblížila plány jednatelka provozující společnosti Andrea Husáková.

Vedle lanového centra byla během jarních měsíců ve veselském přístavu dokončena stavba nové provozní budovy s informačním centrem, soukromý investor dále dokončuje výstavbu nového ubytovacího zázemí s cca 100 lůžky. Město také chystá navýšení kapacity pro parkování osobních automobilů i autobusů. V následujících letech pak dojde k rozšíření kapacity kotvení na 81 plavidel, díky čemuž se veselský přístav stane největším rekreačním přístavem v České republice. Vybudováno zde bude také unikátní lodní zdvihadlo.

Výstavba nového vícegeneračního lanového centra je finančně podpořena dotací v rámci Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech z Ministerstva pro místní rozvoj.

Další aktuality

Halloween na lanovém 28.10. 2023

Zažijte úplně poprvé naši lanovou dráhu osvětlenou a připravenou pro děti v podobě halloweenské dráhy. Máme pro Vás připraveny speciální nápoje i občerstvení s halloweenskou tématikou, spíše méně strašidelné postavy tak, aby se děti nebály a tvořivé dílničky. Začínáme...

23.9.2023 SOUKROMÁ AKCE

Vážení přátelé, dovolujeme si Vás upozornit, že Lanové centrum bude dne 23.9.2023 uzavřeno z důvodu konání soukromé akce. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás v jiné dny.